svētdiena, 2011. gada 30. oktobris

Epifīze jeb čiekurveida dziedzeris


Dziedinošā trešā acs un gaišredzība
Cilvēka epifīze – orgāns, kas atrodas galvas centrā, ir informāciju uztvērēja antena jeb virtuālās smadzenes. Ja domās atslēdzam redzi, dzirdi, tausti un citus maņu orgānus, varam sajust galvā nelielu kodoliņu. Šis kodoliņš tad arī ir epifīze. Epifīze, arvien vairāk iekvēlinādamās, sāk izstrādāt hormonus un citas organismam nepieciešamas vielas, tostarp arī nakts hormonu melatonīnu (tieši miegā tiek izstrādāts melatonīns). Šī hormona iedarbība padara jaunāku un atveseļo organismu.
Mēs it kā meditējot, koncentrējot domas uz epifīzi, ieslīgstam miegā. Taču mūsu apziņa ir skaidra. Lai būtu vieglāk koncentrēties, uz pieres starp uzacīm iztēlojamies epifīzes projekciju. Aktivizējoties epifīze liek darboties arī hipofīzei, hipotalāmam un citām smadzeņu struktūrām. Tā veicina domāšanu.

Attēla skaidrojums:
http://orlejs.files.wordpress.com/2011/02/epifize1.jpg
·                 1 – epifīze (‘čiekurveida ķermenis)
·                 2 – hipotalāms
·                 3 – hipofīze
Pēdējos gados epifīzi uzskata par galveno dziedzeri smadzeņu centrā, kas ir zirņa lielumā, savukārt hormonu melatonīnu – par līdzekli, kas palīdz pret vēzi un stresu, palēnina novecošanos, padara jaunāku.
Negatīvas emocijas, tabaka, alkohols, nelīdzsvarots uzturs ietekmē epifīzi un samazina melatonīna izstrādi, tas savukārt atsaucas uz visu organisma stāvokli.
Ir zināms, ka čiekurveida dziedzeris ir unikāls bioloģiskais pulkstenis, tas piegādā hormonus diennakts garumā visam organismam. Tas ir regulatoru regulators, melatonīns ir starpšūnu sakaru koordinējošs līdzeklis.
Gaisma naktī guļot un elektromagnētiskie lauki – no televizora, datora, mobilā telefona u. c. traucē čiekurveida dziedzera darbību. Tāpat negatīvas domas un stresi kavē melatonīna izdalīšanos naktī.
http://orlejs.wordpress.com/2011/02/10/dziedinosa-tresa-acs-un-gaisredziba/
Var atvērt šo:
http://orlejs.wordpress.com/
un parullēt uz leju – ir ko palasīt.