https://lina.lv/cik-vecs-ir-tavs-ieksejais-berns/
Cilvēks, kas ir piedzīvojis situācijas, kurās ticis sāpināts un ievainots, bieži saka un dara lietas, kas īsti nav saistītas ar realitātē notiekošo, bet gan ar to, kas viņu nemitīgi savā veidā nodarbina – viņa vecajiem ievainojumiem. Iekšēji cilvēks var būt iestrēdzis tajā vecumā, kur nav juties pietiekami mīlēts, un kur viņa nozīmīgas vajadzības nav tikušas apmierinātas. Vēl pieaugušā vecumā atkal un atkal notiek dažādi mēģinājumi toreiz trūkstošo kā kompensēt. Nereti tas notiek, gaidot šo savulaik neatbildēto vajadzību apmierināšanu no partnera. Tomēr, kamēr iekšējie bērna ievainojumi paliek neapzināti, bieži iestrēgstam destruktīvos domāšanas un uzvedības modeļos, tā arī nepiedzīvojot gandarījumu un apmierinātību.
Iekšējais bērns var būt dažāda vecuma, tas ir atkarīgs no tā, kurā posmā ir bijuši pārdzīvojumi un ciešanas. Tāpat katrā var mitināties arī vairāki dažāda vecuma iekšējie bērni. Satikt savu iekšējo bērnu ar viņa sāpēm un neapmierinātajām vajadzībām var būt biedējoši un satraucoši, tai pat laikā tas var sniegt arī mierinājumu un atvieglojumu. Pieaugušo dzīvē mūsu apmierinātības atkarība no citiem visbiežāk nav reāla. Ir labi to pamazām katram priekš sevis ieraudzīt, lai uzņemtos atbildību par sevi un savu dzīvi.
Ja vēlies mazliet pietuvoties savam iekšējam bērnam, tad aizver acis un mēģini viņu iztēloties. Varbūt vieglāk Tev ir iztēloties sevi bērnībā vai vienkārši kādu bērnu vispār (vēlams ne Tavu paša bērnu). Cik vecs ir šis bērns? Kā viņš izskatās? Ko viņš vēlas vai kas viņam šobrīd ir vajadzīgs? Kuras vajadzības apmierināt ir īpaši steidzami? Kā viņam var palīdzēt? Vai Tu vari saskatīt arī kādu saikni ar savu šā brīža dzīvi? Pieraksti svarīgāko, kas Tev ienāk prātā vai ko sajūti, pildot šo vingrinājumu.
Ja Tev interesē savam iekšējam bērnam pietuvoties vairāk, tad gaidām Tevi nodarbībās “Ceļojums pie iekšējā bērna” no 13. novembra reizi mēnesī pirmdienas vakarā.