2019 Dzimtas detektīvs - kopsadarbes grupa – ceturtdienās rītos
https://www.facebook.com/events/2067304053371122/?event_time_id=2067304070037787
- Thursday, November 14, 2019 at 9 AM – 11 AM
Ciltskoku veidošanas praktikumi, vienam otru motivējot uz jauniem atklājumiem! Pievienojies!
Katrā reizē tiks apskatīti dažādi resursi un iespējas, atbildēsim uz individuāliem jautājumiem un noritēs kopīgs pētniecības darbs!
Praktikumus vadīs Linda Lielvārde.
Linda vairāk kā 11 gadus nodarbojas ar brīvprātīgo ģeneoloģiju un jau divus gadus dalās savās zināšanās par dzimtu izpēti dažādos semināros un lekcijās. Linda tikšanos laikā pievērsīs uzmanību arī dažādām dzimtu programmām (uzvedības modeļu pārmantošanu), novērojamām likumsakarībām un samezglojumiem, kurus iespējams papētīt dziļāk un atšķetināt, nodalot sevi no negatīvas pieredzes, ko dzimta nes un aktivizējot pozitīvu pieredzi.
Ņemiet līdzi savus klēpjdatorus, ja iespējams (jo dažādos datoros vietnes izskatās dažādi un būtu labi redzēt tieši savējā). Arī bibliotēkas mācību telpā būs pieejami datori, tā kā viss nepieciešamais tehnoloģiskais nodrošinājums būs.
Apskatīsim praktiskus, internetā pieejamus, dzimtas koka veidošanas instrumentus un resursus. Linda dalīsies savā pieredzē un padomos, kā atrast zudušus pavedienus.
Būs iespēja pārbaudīt savu tuvāko radu esamību Pasaules dzimtu kokā un Lindas uzraudzībā veidotajā Latvijas Lielkokā (šobrīd kokā jau gandrīz 150000 personu).
Šī būs Tavas un kopsadarbes biedru geneogrammas izpēte, apzinoties 7-14 paaudzēs uzkrātās pieredzes - kopīga zudušo pavedienu meklēšana, dzimtas koka būvēšana.
Veidosim sadarbības tīklu, lai pētījumi veiktos raitāk.
Ja būs interese, nodarbībās padarbosimies arī ar sistēmiskajiem sakārtojumiem.
Nodarbības noderīgas gan tiem, kuri vēlas tikai sākt pētniecību, gan tiem, kuri ar to nodarbojas jau gadiem.
Iedvesmojam viens otru un kopā vairojam prieku izzināt (jo citreiz otra acs var atrast to, ko mēs paši nespējam ieraudzīt).
Latvijas Nacionālā bibliotēka kā pasākuma vieta ir unikāla ar to, ka tās telpās ir pieejams pilns www.periodika.lv arhīvs (gan bibliotēkas datoros, gan jūsējos), kā arī pieejami dažādi krājumi - gan vecās kartes, gan dažāda izziņu literatūra par apdzīvotām vietām, dzimtām, vecajiem laikiem (lasītavā Letonika), tāpēc iesakām dienu turpināt bibliotēkas telpās un nodoties tālākai dzimtas koka izziņa vai citiem darbiem ļoti iedvesmojošajā gaisotnē.
Praktikumiem paredzētas šādas vadošās tēmas, kas tiek pielāgotas grupas vajadzībām:
1. nodarbība - sadarbības tīkla izveide un kopējo radniecības saišu izzināšana, iepazīstināšana ar populārākajiem tīmekļa resursiem dzimtas koku būvēšanā
2. nodarbība - datu izzināšana par laika periodu no 1915.gada līdz mūsdienām
3. nodarbība - datu izzināšana par laika periodu pirms 1915.gada
4. nodarbība - datu labošana, papildināšana, zaru apvienošana, koku sapludināšana, datu pārnešana no viena tīmekļa resursa uz otru
5. nodarbība - DNS kā dzimtu izpētes datu avots, darbs ar DNS sakritībām, kādas ziņas par sevi un tuviniekiem var iegūt
6. nodarbība - ziņas par mājvietām, īpašumiem, kartes, shēmas, pārskatu un grāmatu drukāšana no tīmekļu resursiem
7. nodarbība - sarežģītāko dzimtas samezglojumu kopsadarbīga izpēte klātienē
Vienas nodarbības dalības maksa 15.00 EUR, kas ietver arī bezmaksas supervīziju ciltskoku veidošanā starp praktikumiem.
Pieteikties: PM Spēkavieta vai pa tālruni 29295660 (sms vai whatsapp ziņa - "Dzimta ceturtdienās - Vārds Uzvārds, e-pasta adrese").
Grupā vietu skaits ierobežots.
Praktikumu dalībniekiem pieejama bibliotēkas auto stāvvieta par samazinātu maksu, kā arī visi Latvijas Nacionālās bibliotēkas bagātīgie krājumi.
Tiekamies Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāva mācību klasē.