pirmdiena, 2014. gada 3. marts
Gērsona terapija – uztura plāns, kas sola uzveikt vēzi
Gērsona terapija ir īpašs uztura režīms, kas sola attīrīt organismu, uzlabot imūnsistēmu un stimulēt vielmaiņu un atbrīvot no slimībām. Pat no ļaundabīga audzēja! Vai atrasts brīnumains veids, kā izveseļoties?
Gērsona diētas plāns sola aktivizēt organisma spējas pašam sevi dziedināt un pat atbrīvot no vēža. Vēlamais efekts tiek panākts, ievērojot vairākus principus. Pirmkārt, jāievēro veģetāra diēta, turklāt jāēd tikai ekoloģiski audzēti produkti. Otrkārt, liela loma atvēlēta svaigi spiestām sulām, kas piegādā organismam nepieciešamās uzturvielas, enzīmus, vitamīnus un minerālvielas. Treškārt, papildus jālieto dabiski uztura bagātinātāji un, lai no aknām izvadītu toksīnus, regulāri jātaisa kafijas klizmas.Visi šie principi ir nepieciešami, lai palīdzētu organismam attīrīties. Dzīves laikā mēs uzņemam ļoti daudz kancerogēnu un toksisku vielu. Tas notiek caur gaisu, ko elpojam, pārtiku un ūdeni, kā arī medikamentiem. Gērsona intensīvais attīrīšanās režīms izdala toksīnus un dod zaļo gaismu atveseļošanās procesiem. Savā filozofiskajā būtībā šī terapija ir pretstats mūsdienu medicīnas metodēm, kas pārsvarā cīnās ar simptomu ārstēšanu. Toties Gērsona terapijas mērķis ir tikt galā ar toksicitāti un uzturvielu deficītu, ar galvenajiem cēloņiem, kas izraisa visas slimības, vismaz pēc terapijas piekritēju domām. Gērsona terapiju dēvē par spēcīgu, dabīgu ārstniecības veidu, kas stiprina organisma imunitātes darbību tik ļoti, ka bez papildu medikamentiem var izdziedināt vēzi, artrītu, sirds slimības, alerģijas un citas hroniskas kaites.
Gērsona terapija paredz dienā izdzert 13 glāzes svaigas sulas.
Uztura režīms
Uztura plāns ir veidots tā, lai ar to uzņemtu pēc iespējas vairāk vitamīnu, minerālvielu, enzīmu, mikroelementu un pēc iespējas mazāk – nātrija, tauku un olbaltumvielu.
Uztura plāns ir šāds:
- 13 glāzes dienā svaigi spiestas burkānu/ābolu, zaļo lapu un dārzeņu sulas. Tās jādzer ik pēc stundas, un to pagatavošanā drīkst izmantot tikai bioloģiski audzētus augļus un dārzeņus.
- Dienā jāietur trīs veģetāras maltītes, kas veidotas no bioloģiski audzētiem augļiem, dārzeņiem un pilngraudu produktiem. Tie var būt salāti, dārzeņu zupas, tvaicēti dārzeņi vai krāsnī cepti kartupeļi.
- Svaigi augļi un dārzeņi atļauti jebkurā laikā un bez daudzuma ierobežojuma.
Papildu jālieto arī uztura bagātinātāji – vitamīns B12, lugola šķīdums, ricīneļļa, kālija preparāti, vairogdziedzera hormoni un aizkuņģa dziedzera enzīmi, kā arī jāveic kafijas klizmas. (Pat līdz piecām kafijas klizmām dienā!) Visi uztura bagātinātāji un klizmas tiek lietotas ar mērķi attīrīt organismu un veicināt tā atveseļošanos.
Aizliegtie produkti
Rūpnieciski ražoti un dzīvnieku valsts produkti
- Visi rūpnieciski ražotie produkti, kas iepakoti pudelēs vai bundžās, ir saldēti, konservēti, rafinēti, sālīti, kūpināti vai apstrādāti ar sēru.
- Rūpnieciski ražotie dzērieni: gāzētās limonādes, sulas, ledus tējas un tamlīdzīgi dzērieni.
- Kūkas, bulciņas, cepumi un citi miltu izstrādājumi.
- Piena produkti. Tie satur daudz tauku, savukārt piena beztauku produkti parasti satur citas nevēlamas piedevas, piemēram, nātriju. Atļauts ir tikai dabisks bezpiedevu jogurts ar samazinātu tauku saturu.
- Gaļa, olas, zivis un citi jūras produkti. Tie visi satur daudz olbaltumvielu, ir grūti sagremojami un uzliek papildu slodzi aknām un citiem izvadorgāniem.
- Eļļa un tauki. Izņemot svaigu, nerafinētu linsēklu eļļu, nekādas citas taukvielas atļautas nav.
Dārzeņi un augļi/ogas
- Gurķi un avokado. Gurķi satur daudz nātrija, savukārt avokado ir pārāk liels tauku saturs.
- Ananass un ogas. Gērsons atklāja, ka daudziem viņa pacientiem parādās alerģiski simptomi, visticamāk, no aromātiskajām skābēm, kas ir šajos produktos. Tā kā skābes ietekmē atveseļošanās procesus, ogas un ananasus ēst nedrīkst.
- Sēnes. Tā kā tās nepieder pie dārzeņiem, bet gan pie sēņu valsts un to uzturvērtība nav liela, sēnes no uztura jāizslēdz. Tās ir arī grūti sagremot.
- Lucernas dīgsti. Tie satur daudz l-kanavanīnu, kas ir nenobriedusi aminoskābe un var nomākt imūnsistēmu.
Dzērieni
- Alkohols. Tas netiek atļauts, jo limitē asiņu spēju apgādāt organismu ar skābekli, uzliek papildu slogu aknām un tiek uzskatīts par toksisku.
- Dzeramais ūdens. Pretēji visām uztura rekomendācijām dzert vismaz 8 glāzes ūdens dienā Gērsona terapijas pacientiem tas netiek ieteikts, jo ūdens var atšķaidīt kuņģa skābi. Iesaka svaigi spiestas sulas, kas vienlaikus parūpējas kā par šķidrumu organismā, tā par uzturvielām.
- Kafija (arī bezkofeīna kafijas dzērieni). Kafija un tās dzērieni atstāj negatīvu ietekmi uz gremošanas sistēmu, un kofeīns nevēlami stimulē centrālo nervu sistēmu.
- Melnā tēja. Visas tējas, kas satur kofeīnu, ir aizliegtas.
Pākšaugi un rieksti
- Žāvētas pupiņas un citi pākšaugi. Pākšaugi ir grūti gremojams produkts un satur enzīmu inhibitorus. Vienīgās atļautās ir lēcas.
- Soja un tās produkti. Sojā ir augsts olbaltumvielu saturs, kā arī vielas, kas ietekmē citu uzturvielu uzsūkšanos.
- Rieksti un sēklas. Nav atļauti, jo satur daudz olbaltumvielu, tauku, enzīmu inhibitorus un ir grūti sagremojami.
Vislabāk šo terapiju ir sākt profesionāļa pavadībā un – ideālā gadījumā – kādā no klīnikām, ar ko sadarbojas Gērsona institūts (Latvijai tuvākā ir Ungārijā, netālu no Budapeštas). Katru dienu jārēķinās ar aptuveni 9 kilogramiem svaigu dārzeņu un augļu, kas nepieciešami, lai izspiestu rekomendēto dienas sulu devu. Iespējams, šā iemesla dēļ arī Gērsona institūts rekomendē iegādāties otru ledusskapi, kur glabāt visu nepieciešamo. Terapija var ilgt – no pāris mēnešiem līdz pat vairākiem gadiem, attiecīgi sadārdzinot izmaksas. Taču, ja šī terapija spēj uzlabot veselību un dzīves līmeni, nauda, kā zināms, iegūst pavisam citu nozīmi.
Teksts: žurnāls OK/
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/146706/g…