pirmdiena, 2016. gada 21. marts

Jūs neesat slimi - jums slāpst

Pirms divpadsmit gadiem medicīnas doktors F. Batmanghelidžs publicēja darbu ar nosaukumu "Jūs neesat slimi - jums slāpst", un sniedza jaunāko informāciju par mikroanatomiju, norādot, ka daudzu "neārstējamu" slimību simptomi - tas tiešām ir mūsu organisma signāls par ūdens trūkumu. Vislielākā traģēdija medicīnas vēsturē ir kļuvis pamata priekšnoteikums, kas liek mums "sausu muti" uztvert kā vienīgo zīmi, ka ķermenim ir vajadzīgs ūdens.


http://garavasara.com/articles/jus-neesat-slimi-jums-slapst--2

Jūs neesat slimi - jums slāpst

Pirms divpadsmit gadiem medicīnas doktors F. Batmanghelidžs publicēja darbu ar tādu pašu nosaukumu, un sniedza jaunāko informāciju par mikroanatomiju, norādot, ka daudzu "neārstējamu" slimību simptomi - tas tiešām ir mūsu organisma signāls par ūdens trūkumu. Vislielākā traģēdija medicīnas vēsturē ir kļuvis pamata priekšnoteikums, kas liek mums  "sausu muti" uztvert kā vienīgo zīmi, ka  ķermenim ir vajadzīgs ūdens.
Mūsdienu medicīnas struktūra ir būvēta uz šo, nekādu kritiku neizturošu pieņēmumu, uz kuru arī gulstas vaina par miljoniem cilvēku sāpīgu un priekšlaicīgu nāvi. Vienīgais šo cilvēku ciešanu iemesls  - neziņa, ka viņiem tikai gribas dzert.
Cilvēka smadzenes sastāv no 85 procentiem ūdens, un tām ir paaugstināta jutība pret dehidratāciju. Ja smadzenēm nav pietiekami daudz ūdens, tad cilvēks var just kādu no šiem simptomiem:
1) Noguruma sajūta, kas nav smaga darba rezultāts, smagākā formā: hroniska noguruma sindromu. Termins "sindroms " apzīmē stāvokli, kurā vismaz trīs no jebkuriem simptomiem tiek novēroti vienlaicīgi. Vispārīgi runājot, simptomi ir nopietni signāla rādītāji, kas izraisīti dehidratācijas problēmas dēļ, ar kuriem organisms saskaras. Šo jautājumu detalizēti apskatīsim sadaļās par vilkēdi un hidroelektroenerģijas ražošanas mehānismu.
2) Asins pieplūdums sejai. Kad asins plūsma smadzenēs palielinās, lai uzlabotu ūdensapgādi, asins pieplūdums sejai arī palielinās.
3) Aizkaitinājuma sajūta bez redzama iemesla - nekontrolētas dusmas.
4) Trauksme sajūta bez redzama iemesla - trauksmes sindroms.
5) Nospiestības sajūta un neadekvātas reakcijas (piemēram, dzimumtieksme samazināšanās).
6 ) Nomāktības stāvoklis, tā galējās formas - depresija un domas par pašnāvību.
7) Tieksme pēc alkohola, smēķēšanas un narkotikām.
Visi šie sajūtu rādītaji nozīmē to, ka dehidratācija nomāc noteiktas funkcijas smadzenēs. Tāpēc agrīnā stadijā ūdens trūkums smadzenēs var izraisīt atsevišķu funkciju zudumu un izraisīt attīstību aprakstītajiem fiziskiem un garīgiem stāvokļiem.

Trauksmes signāli par ūdens trūkumu organismā.
Otrajā kritisko simptomu un pazīmju grupā par ūdens vajadzību organismā ietilpst dažādas lokalizētas hroniskas sāpes.
Tas ietver:
1 ) dedzināšanu;
2 ) gremošanas sistēmas traucējumus;
3 ) reimatoīdās locītavu sāpes;
4 ) muguras sāpes;
5 ) galvassāpes;
6 ) sāpes kājās, staigājot;
7 ) fibromialģija (sāpes muskuļos un mīkstajos audos, kas var izraisīt muskuļu distrofiju);
8) kolīta un aizcietējumu sāpes;
9 ) stenokardijas sāpes;
10 ) rīta nelabuma lēkmes grūtniecības laikā, norādot, ka slāpes izjūt gan auglis, gan māte;
Slikta elpa arī ir rādītājs ūdens trūkumam organismā. Par tās iemeslu kļūst pārtikas sadalīšanās, kas tika atstāta kuņģī, vai gāzes, kas izraujas no zarnām un raujas uz augšu.
Šo sāpju un simptomu izcelsmi ir ļoti viegli saprast. Tie rodas, kad kādam no aktīvajiem un pašlaik izmantotajiem orgāniem pietrūkst ūdens, lai to attīrītu no "toksiskajiem atkritumiem un paaugstināta skābuma", kas ir vielmaiņas blakusprodukti. Nervu gali reģistrē izmaiņas ķīmiskajā vidē un nosūta šo informāciju uz smadzenēm. Izraisot minētās sāpes, smadzenes cenšas pavēstīt par gaidāmajām problēmām, kas varētu rasties kā lokālas dehidratācijas rezultāts.
Ja sausums turpināsies arī nākotnē, tad tas novedīs pie neatgriezeniskiem audu bojājumiem – tādiem kā,resnās zarnas vēzis, kas tiek uzskatīts kā sekas ilgstošiem aizcietējumiem un kolītam.
Iespēja gūt skābes apdegumus un audu bojājumus liek organismam signalizēt par lokālas dehidratācijas iestāšanos ar sāpju palīdzību. Ķermenis tiecas ierobežot savu darbību, lai novērstu lielāku  skābes un toksisko atkritumu veidošanos.
Īsāk sakot, sāpes, kas nav infekcijas vai traumas izraisītas – ir signāls par ūdens trūkumu apgabalā, kur sāpes ir jūtamas. Sāpes - tas ir ķermeņa izmisuma lūgums pēc ūdens, lai izskalotu toksiskos atkritumus no dehidratācijas skartās zonas. Galvenā problēma mūsdienās visbiežāk pieļautajai kļūdai ir - izpratnes trūkums par sāpēm kā signālu, ka organismam slāpst, nozīmi un svarīgumu.
Gadījumos, kad ķermenis lūdz ūdeni, ārsti rīkojas tā, kā ir mācīti, un izraksta cilvēkiem indīgus ķimikātus, kas izraisa mokošu un priekšlaicīgu nāvi. Traģiskākais ir tas, ka mēs , ārsti, esam pieraduši uzskatīt mūsu ieteiktās lēni iedarbojošās nāvējošās indes par lietderīgām pacientiem. Visbiežāk šo ķīmisko vielu izmantošana izraisa turpmāku cilvēka stāvokļa pasliktināšanos, jo tie tikai rada iespaidu par "sāpju mazināšanos" , bet nenovērš sāpju cēloni: dehidratāciju. Traumas gadījumā traumētajā daļā rodas pietūkums (rezultāts pastiprinātai ūdens pieplūdei uz skarto apgabalu), un papildus ūdens daudzuma iedarbība izraisa traumas sāpes pakāpenisku samazināšanos, līdz tās pazūd pavisam.

Darbības cīņai pret dehidratāciju
Organismam dehidratācijas gadījumā ir īpašas darbības, lai racionāli sadalītu ūdeni. Galvenās programmas, lai cīnītos pret dehidratāciju, vēl joprojām nes šādu slimību nosaukumus:
1) astma un alerģija;
2 ) hipertensija;
3 ) cukura diabēts pieaugušajiem;
4 ) aizcietējums un vienlaicīgi sāpes apakšējā zarnu daļā vai kolīts;
5 ) autoimūnās slimības, ieskaitot vilkēdi.
Šie stāvokļi ir veselības problēmu saraksta augšdaļā, kas rodas no ilgstoša ūdens ​​trūkuma organismā. Vairāk informācijas par citiem jautājumiem saistībā ar ilgtstošu ūdens trūkumu organismā var iegūt, lasot manu grāmatu " Jūsu ķermenis lūdz ūdeni".
Stenokardijas sāpes bieži kļūst par neaizstājamu sabiedroto astmai vecumdienās. Tas nozīmē, ka papildus aizdusai, veci cilvēki cieš no raksturīgām sirds sāpēm, kas beidzot ir atzīta kā samazināta gaisa un elpošanas grūtībām astmātiķiem rezultāts. Citiem vārdiem sakot, dehidratācijas programmas aktivizācija samazina gaisa plūsmu, kas automātiski palielina sirds aktivitāti. Bet tajā pašā laikā nepietiekama ūdens uzņemšana neļauj sirdij atbrīvoties no toksiskām vielām, kas samazina tās darbības efektivitāti.
Plaušās un sirds muskuļos rodas dehidratācijas pazīmes, ko izraisa iekaisuma process - palielinās asinsrite kapilāros atūdeņotajās zonās. Tā ir iekaisuma procesu būtība - "palielināt asins cirkulāciju, lai tiktu galā ar problēmu". Iekaisuma cēlonis var būt baktērijas, ķīmiskas vielas vai trauma. Dehidratācijas skartajā sausajā zonā uzkrājas toksiskas vielas, kas palaiž sāpju mehānismu.
Pēc Ozon materiāliem.

* No krievu valodas tulkoja Lolita Belozerova speciāli priekš www.garavasara.com
Korektore: Liene Nelse