otrdiena, 2017. gada 31. oktobris

Pēteris Urtāns. Bailes kā iespēja

Pēteris Urtāns. Bailes kā iespēja

https://www.youtube.com/watch?v=PFCN_Hhbf1k&t=397s


Bērnu tipi

Katrs bērniņš, kas ienāk šajā pasaulē, ir ļoti īpašs. Tas nav māls, no kura varam veidot, ko vien vēlamies, bet gan dvēsele, kura iepriekšējās dzīvēs ir uzkrājusi dažādas rakstura iezīmes, talantus un tendences, un paņēmusi tās līdzi, iemiesojoties šajā ķermenī.

Bērnu tipi

http://www.veduvieda.lv/bernu-tipi/

Katrs bērniņš, kas ienāk šajā pasaulē, ir ļoti īpašs. Tas nav māls, no kura varam veidot, ko vien vēlamies, bet gan dvēsele, kura iepriekšējās dzīvēs ir uzkrājusi dažādas rakstura iezīmes, talantus un tendences, un paņēmusi tās līdzi, iemiesojoties šajā ķermenī.
Bērna horoskops, protams, palīdz saprast, ko ņemt vērā, audzinot konkrēto cilvēciņu un kādā virzienā tam labāk attīstīties, taču bez īpašas vajadzības skriet pie astrologa nevajadzētu. Es uzskatu, ka svarīgāk ir, pašiem savu bērnu uzmanīgi vērojot, izprast, pie kāda TIPA viņš pieder jeb kurš no 4 tipiem dominē! Tas gan palīdzēs Jums labāk izprast savu atvasi un tai pielāgoties, gan nodrošinās viņam harmoniskāku attīstību.
Interesanti apdomāt arī, kuram no tipiem paši atbilstam.
Informācija sagatavota pēc Satja Das lekcijas „Kā sadarboties ar dažādu tipu bērniem”.

BRAHMINI – jutīgais tips
Viegli iespaidojas, lielā mērā neaizsargāti. Mazāk drošības sajūtas kā citiem, vajag vairāk sargāt. Emocionāli. Izrāda emocijas spilgtāk. Asi izjūt reakciju uz savām vajadzībām un vēlmēm, un arī labāk izjūt citu cilvēku vēlmes un vajadzības, pārdzīvojumus, bēdas. Var atnākt, piemēram, un teikt: „Tēti, citi bērni domā, ka es tur klasē zīmuli nočiepu…”, kamēr citam būtu vienalga: „padomāja un padomāja, kāda starpība – pat ja Es nočiepu, kāda jums tur daļa”…
Jūt vecāku attiecības, viņu pārdzīvojumus. Caur šādiem bērniem bieži darbojas augstāki spēki, un tie velk ārā no vecākiem tos pārdzīvojumus, kurus tie patur sevī, tādējādi sevi piesārņojot. Jūt, ka mamma kaut ko slēpj, sāk uzvesties neadekvāti, lai mamma sāktu kliegt, tad viņš paliek normāls, un māte padomā, kas man te uznācis vispār…? Jā, tā dažreiz notiek.
Šie bērni pasauli iepazīst caur jūtām, viņiem vajag tās saprast, lai izdarītu secinājumus. Apvainojas, sarkst. Viņu nevar iedvesmot, uzpirkt, motivēt, viņš pats jūt, kā vajag darīt. Nevar izskaidrot, kāpēc kaut kas jādara Tā, vienkārši tā jūt. Atsaucīgi.
Grib priecēt vecākus vairāk kā citi bērnu tipi. Ja nav uzklausīti un saprasti, ir tendence žēloties. Parasti pretī dabū nesaprašanu. Tēvs saka, ka īsts kareivis nežēlojas. Bet šis bērns nav īsts kareivis. Žēloties ir normāli. Tā ir savas sirds atvēršana, atklāšana. Ja bērnam neļauj žēloties, tad vēlāk uz jautājumu – „kā iet skolā?” – dabūsiet “normāli”. Bērns ar jums nerunās. Šādi bērni nevar ierobežot savu runāšanu, var runāt ilgi un daudz, un tas var kaitināt, bet tas ir normāli. Sentimentāli. Dod vārdus mantiņām. Kad izaug, nevar rotaļlietas izmest, jo tie ir viņa draugi.
Šie bērni nevar ar jums sadarboties, ja viņu emocionālās vajadzības nav apmierinātas. Bērni kļūst kaprīzi, nepaklausīgi, ja jūs viņu neuzklausāt un ierobežojat. Viņiem šī vajadzība ir līdzvērtīga elpošanai. Nu nevar būt tā, ka bērns smok, bet tētis saka: „Savāc rotaļlietas! Savāksi, tad varēsi paelpot.”
Ja šāds bērns ar savām emocijām nepadalās, tad vēlāk viņš nonāk vēl grūtākā situācijā. Emocijas krājas un krājas, līdz seko pēdējais piliens, un emocijas tiek izgāztas, iespējams, uz kādu pavisam nejaušu cilvēku pilnīga sīkuma dēļ.
Ja jutīgs bērns neizrunājas, viņš krīt depresijā. Kā bērnam izpaužas depresija? Saka tēvam: „Es vairs nesaskatu dzīves jēgu…”, apguļas uz dīvāna un guļ 3 dienas? Nu nē taču! Bērns ir kaprīzs un nepaklausīgs.
Svarīgi šiem bērniem likt/ļaut saprast, ka vecāki arī var ciest, ka viņi saprot, kā viņš jūtas. Vecākiem ir jāmāk just bērnam līdzi. Ja bērns ir kaprīzs, viņam nav jāsaka, lai viņš beidz būt kaprīzs, bet gan jāsaka, ka tu saproti, kādēļ viņš tā jūtas. Tad bērns nomierinās, jo ir saprasts. Būt saprastam arī ir viņa mērķis. Piemēram, kad zīdainis raud, viņš taču arī neraud tāpat, tam var būt daudz iemeslu. Varbūt viņam kaut ko iespieda, kad pārvilka pamperu, varbūt viņam nav ērti, varbūt viņam ir karsti, varbūt viņam tur viss ir sasvīdis, varbūt viņš grib čurāt un visus brīdina, ka tūlīt čurās. Un viņam iedod māneklīti…
Pretojas, ja viņam liek ar kādu iepazīties. „Nāc, iepazīsties ar šiem bērniem. Re kur, šis ir labs puisis.” Vai arī sievu atvelk uz ballīti un atstāj: „Še, patusē te ar meičām, kamēr mēs ar vīriem uz balkona uzpīpēsim.” Šie bērni jūt, kad vajag iepazīties, un nevar to darīt pēc vecāku pieprasījuma. Likt viņiem iepazīties ir tikpat absurdi, kā pienākt pie invalīda un teikt, lai šis kādu joku pastāsta.
Viņiem jāiemāca dalīties ar savām sajūtām. Šiem bērniem raudāt ir normāli. Viņiem tas notiek viegli un nepiespiesti. Viņiem ir jāiemāca, ka tas ir normāli!
Ja ‘jutīgo’ vajadzības ir apmierinātas un tie dabū pietiekami daudz uzmanības, tad no viņiem izaug… Mēs domājam, kas? Kājslauķi? Lupatas? Nē, no viņiem izaug radoši cilvēki. Viņi ir uzmanīgi, vērīgi, oriģināli, labi sarunu biedri, māk klausīties, rūpēties, līdzjūtīgi, ar prieku palīdz citiem. Viņi labi saprot cilvēku vajadzības, satraukumu, prot mācīties un nodot zināšanas citiem. Pretstatā izstumtajiem bērnībā, vēlāk bieži kļūst par skolotājiem, garīgajiem līderiem.
KŠATRIJI – militārais tips
Aktīvi. To galvenā vajadzība ir rīkoties, mērķis ir otršķirīgs. Tieši tāpēc šiem bērniem obligāti ir jāuzstāda mērķis!!! Jo viņi jau rīkosies tāpat arī bez tā. Ja iziet no kontroles, tad uzvedas sliktāk nekā pārējo tipu bērni.
Vienmēr ir gatavs iet uz priekšu, pat ja nezina, uz kurieni. Ja pats nevar iet uz priekšu, gatavs vest uz priekšu citus. Ja nav, ko vest, un nav skaidrs, kur iet, viņš vienkārši rīkosies pēc paša ieskatiem. Partizāns. Šie bērni ir obligāti jānodarbina un jāuzstāda tiem sasniedzami mērķi. Šādiem bērniem skaidri jāizprot hierarhija – kareivis, kaprālis, seržants, virsseržants, leitnants utt., tādēļ šī tipa puiku var, piemēram, sūtīt jaunsardzē, lai viņš saprot, kur virzīties, un lai viņam ir skaidrs, kur viņš atrodas konkrētajā brīdī šajā hierarhijā. Ja būs mērķis, viņš uz to ies. Ja mērķa nebūs, viņš kaut ko domās pats, kas ne vienmēr būs tas labākais.
Kad militārā tipa bērns uzzin kādu teoriju, viņš uzreiz vēlas to izmēģināt praksē. Uzjaukt kopā pāris pulverīšus un nolikt skolā, lai paskatītos, kā uzsprāgst – tas ir par viņiem.
Vecāki šos bērnus nevar nokontrolēt, ja nav konkrētas sistēmas, rīcības plāna. Ja šie bērni ir nepaklausīgi, tad viņi nesaprot, kam ir jānotiek. Ļoti labi dzīvo sistēmā. Ja plāns ir, tad viņi ir atsaucīgi. Ļoti svarīgi ir noteikt termiņus. Ja nav termiņu, tad viņš ‘pazaudējas’. „Jābūt pēc 20 minūtēm”, „Nākamajās brīvdienās braucam tur” utt. – viņiem jāsaprot, kas un kad notiks.
Ir svarīgi kādam sekot, bet var cienīt tikai kompetentu un pašpārliecinātu vadītāju, tad to klausīs. Ja vadītāju neciena, tad pēc tā neies. Viņam nevar ieskaidrot, ka skolā vajag klausīt skolotājiem. Viņš vienkārši pasaka: „Skolotāja ir stulba. Viņa ir neadekvāta. Viņa izdarīja tā un tā”. Pat ja mēģini viņam iestāstīt, ka jāklausa skolotājai tāpat, viņš to nedarīs. Jo tas cilvēks sevi ir diskvalificējis, diskreditējis šī bērna acīs. Pat ja šis skolotājs labi izprot priekšmetu, tas nav svarīgi, jo militārā tipa bērnam svarīga ir personība. Nav svarīgi, ko stāsta, svarīgi – kas. Ja viņam tā ir autoritāte, tad viņš būs gatavs klausīties arī vilcienu sarakstu.
„Es gribu, lai tu tā izdari” bez liekiem paskaidrojumiem ir efektīvākais vecāku ‘lūgums’. Ja mamma kaut ko no šī bērna vēlas, tad efektīvāk ir teikt, ka tā teica tētis.
Ļoti svarīgi viņus nekad nekritizēt citu cilvēku klātbūtnē. Vispār kritizēt var tikai tos cilvēkus, kurus tu lieli sakarā ar viņu sasniegumiem. Bet publiski to darīt nedrīkst, tas nestrādās, visticamāk viņš sāks neadekvāti uzvesties.
Audzināšanā labi der princips, ka pāveles no sākuma tiek izpildītas un tikai pēc tam pārrunātas. Viņiem nav ilgi jāskaidro, kas jāizdara.
Vislielākais stimuls šiem bērniem ir sasniegumi. Viņu tikai jāievirza, lai viņš dabū pirmos rezultātus. Tālāk viņš pats sevi stimulēs ar šiem rezultātiem. Un viņš nav vairāk jāstumj, viņš ir nokļuvis sistēmā un ripo pats, līdz kļūst par olimpisko čempionu.
VAIŠJAS – komunikatīvais tips
Viņu personības attīstībai, pasaules uztverei un attiecībām ar apkārtējiem pamatā ir komunikācija. Attiecības svarīgākas par patiesību.
Daudz ko iesāk, taču neko nepabeidz, necieš rutīnu.
Dara ‘pa savam’ nevis kaut kādas pārliecības vai pozas dēļ, bet lai ienestu tajā kaut ko savu un dažādotu savu darbību. Radoši. Nevar neko uztaisīt pēc pasūtījuma.

Mākslinieki revolucionāri. Izcelies vai mirsti. Tu viņam pasūti ar eļļas krāsām gleznotu portretu, viņš tev atnes betona kluci ar grafiti. Ekspresionisti, abstrakcionisti, avangardisti un citi skaisti vārdi, lai kāda arī būtu to nozīme. Visu grib izmainīt, pieliekot kaut ko savu.
Ar šo bērnu neizdosies tā sadarboties, kā, piemēram, ar militāro tipu. Ir skaidri jāsaprot, ka, ja esat iedevuši viņam pāris eiro un aizsūtījuši pēc piena, tad notikt var jebkas. Piens var ‘neatnesties’. Var ‘atnesties’, piemēram, sieriņi, jo bērns ir nolēmis kaut ko dažādot. Ja šādam cilvēkam paprasa ūdeni, viņš var atnest pienu, jo piens taču ir labāks, un tas nekas, ka gribējāt ūdeni, lai izmazgātu matus 🙂
Nevar koncentrēties. Kustība priekš tiem ir dzīvība. Bet kustība, ne kā fiziska aktivitāte, bet kā dažādība, kā tieksme pēc jaunas informācijas. Haoss ir daļa no šo bērnu apmācības procesa! Negaidiet no tiem sakārtotu istabu. Un kārtot tur arī nedrīkst, salūzīs ‘viss’.
Var novest lietu līdz galam, ja viņiem tiek dota iespēja izzināt, mainīt un saglabāt savu personību. Individuālisti. Dara, ko uzskata par vajadzīgu, nestrādā pēc uzspiestām receptēm. Ir cilvēki, kuriem nav jādod receptes, bet jāpasaka: „Ir kartupeļi, burkāni, piens utt., varbūt no tā var kaut ko pagatavot?” Tad viņš uzreiz pieslēdzas procesam! „Hmm, ko gan varētu no tā pagatavot?” 80-90% gadījumos no tā sanāks tieši tas, ko sākotnēji arī gribēji, bet, ja redzi, ka viņš kaut ko maina, tad nevajag aizliegt to darīt. Visticamāk viņam labi sanāks! Jo viņš labi īstenos tikai savas idejas!
Komunikatīvā tipa bērni patiešām var aizmirst. Jūs tiem kaut ko pasakāt, bet viņi aizmirst. Viņi apsola un tad aizmirst. Tā nav vieglprātīga attieksme! Viņi reāli aizmirst!!! Nevajag viņus tajā vainot. Nevajag viņus kaunināt un sodīt par to, jo koncentrēties viņi iemācīsies pēdējo. Un tikai tad, ja viņu vajadzības, kas saistītas ar viņu dabu, būs apmierinātas un respektētas.
Ja viņi pretojas vecāku lūgumam, jāpiedāvā atrast citu veidu,kā izpildīt šo lūgumu, vai arī jāpiedāvā cita nodarbošanās. Ja viņš kaut kam nepiekrīt, tad jāpaprasa, kāds ir viņa viedoklis. „Ko tu gribētu? Kā tu to redzi?” Šis bērns kaut ko darīs tikai tad, ja jutīs, ka tā ir viņa ideja! Nav cita veida, kā piespiest viņu kaut ko paveikt līdz galam.
Šo bērnu visvairāk motivē pārmaiņas. Jutīgā tipa bērnus motivē sapratne, militārā – sasniegumi. Komunikatīvā tipa bērns alkst pēc pārmaiņām. Ja nekas nemainās, tas ir slikti. Arī darbā – vai nu izaugsme, vai pārmaiņas. Par naudu nesanāks, varbūt tikai par lielu naudu.
Svarīgākais instruments dzīvē un savas dabas izjušanā tiem ir iztēle, tādēļ liela informācijas plūsma (piem., TV) tiem ir graujoša. Viņiem nevar dot daudz informācijas, jo viņi to apstrādās, viņiem visu vajag pamēģināt, un tā var sajukt prātā.
Komunikatīvais tips ir jautrākie, optimistiskākie, kustīgākie bērni. Būsim reāli – militārā tipa bērni nav pārāk jautri 🙂
Ja viņu aizmirsīs vai liks mierā, tas vēl nenozīmē, ka viņš vienkārši sēdēs un nekā nedarīs. Šādu bērnu dzīvē ir jābūt piedzīvojumiem. Viņi ir sabiedriski, runātīgi, ātri veido attiecības ar citiem. Apburoši, parasti visiem patīk. Piekāpīgi, neatceras ļaunu. Bet pieķeršanās arī nav dziļas – viegli saiet ar citiem un viegli šķiras. Var būt neuzticami, virspusēji. „Mēs taču sarunājām! Tu taču solīji iet uz zīmēšanu!” „Nu un kas? Es solīju, esmu savu vārdu saimnieks. Gribēju – gāju. Tagad negribu un neeju, man tur nepatīk.” Un, kā jūs domājat, kas viņam tur nepatīk? Cilvēki! Komunikācija. Vai nu pasniedzēji traki, vai bērni stulbi, vai viss kopā. Viņam ir svarīga komunikācija! Ja šādam bērnam skolā neizveidojas draudzīgas attiecības, tad vislabāk būtu viņu pārcelt uz citu klasi vai citu skolu. Ir tādi bērni, kam tas nav svarīgi, sēž, lidinās savās domās – jutīgie. Militāra tipa bērniem arī nav būtiski, kur būt huligānam, skolu maini vai nemaini, tie tāpat nemācīsies, bet komunikatīvajam tipam tas ir būtiski.
ŠUDRAS – recepšu tips
Jābūt konkrētām shēmām. Šādi bērni, pirmkārt, grib zināt, kas notiks tālāk un ko sagaidīt. Viņam nav tik svarīgi, ko viņš darīs pats, bet tas, ko darīs apkārtējie, kas apkārt notiks. Ko dara mamma, ko dara tētis, kas vispār notiek. Ja viņš nesaprot, kas notiek, viņš ir stipri satraukts. Pēc dabas lēnīgi jeb, kā saka tautā, ‘bremzes’. Bet tas nav slikti! Tas ir normāli. Negaidītas reakcijas šo bērnu bloķē un traumē.
Viņiem ir vajadzīgs režīms. Visvairāk tos motivē atkārtošana. Vajag daudz reižu atkārtot vienu un to pašu – vienā laikā celties, vienā laikā iet gulēt u.tml. Noteikts laiks ēšanai, noteikts laiks gulēšanai, noteikts laiks spēlēm. Drēbes vienmēr tiek liktas vienā un tajā pašā vietā. Noteikts laiks komunikācijai ar vecākiem. Piemēram, katru vakaru pēc zobu mazgāšanas nāk pie mammas un 5 minūtes sēž un runā, kā pagāja diena. Tu viņam vari prasīt dienas laikā, kā iet, cik gribi, bet viņš neatbildēs, jo tam laiks atvēlēts vakarā.
Lai motivētu šos bērnus, spēcīga frāze ir: „Ir pienācis laiks.” Laiks darīt to vai šo. Un viņi ļoti mierīgi uz to reaģē. Viņi nesapratīs jautājumu: „Kurš ēdīs?” Bet, ja ir pienācis laiks ēst, tad viss ir skaidrs, jo tas taču notiek katru dienu vienā uz tajā pašā laikā!
Paši labākie un sirsnīgākie. Mācās lēni, bet vienmēr ir gatavi sadarboties. Viņam visu vajag atkārtot. Dzejoļus mācās desmitiem reižu tos lasot, kamēr cits padomā: „Ai, man uzvārds uz Z – kamēr citi skaitīs, es iegaumēšu.” Recepšu tipam ir svarīgi, lai viss būtu apdomāts un saplānots.
Viņi neko nedarīs, ja neviens viņus uz to nemudinās vai ja neviens nezina, kas notiks tuvākajās minūtēs vai stundās. Viņi var vienkārši sēdēt, atpūsties, klausīties, gulēt, visu ko. Ja nav, ko darīt, tad var neko nedarīt.
Šiem bērniem ir svarīgi parādīt, ka esat lietas kursā par to, kam jānotiek. Pateikt, ka ir laiks darīt to, to vai to.
Viņiem vajag laiku, lai asimilētos vidē un sāktu ‘mijiedarboties’. Grūti saiet kopā ar citiem cilvēkiem, bet izveidotās attiecības ir stiprākas nekā citiem.

🔹Вибрационный прогноз от lee на ноябрь 2017 года. Формирование новых правил «игры»

https://www.youtube.com/watch?v=g2HK2FWDkEI



Вибрационный прогноз от lee на ноябрь 2017 года








Ноябрь — это месяц смешивания или по-другому — наслоения. Одни реальности будут наслаиваться на другие. Начало некоторых событий превратится в реализацию других. Значения многих вещей из привычной однобокости превратятся в многогранные понимания. Будет создаваться ощущение, что вы имеете дело не с объектами, а с калейдоскопами — не успеете посмотреть на объект, как он уже стал чем-то иным.  Или словно вы начали готовить одно блюдо, но получилось другое.





Все это не признаки хаоса — это первые признаки реального сдвига сознания, растворения оков эго. Шаблоны работы человеческого ума меняются так, что без всякого напряжения вы начинаете видеть истинную суть вещей. И здесь дело не в «правде», а наоборот, в понимании, что ее не существует в замороженном виде. Люди начнут видеть, что изменяют «истины» о событиях своей точкой зрения. Каждый пристальный взгляд начнет различать динамику «правды» - непрерывное ее видоизменение.





В определенные периоды времени такое «поведение» событий может вызвать дезориентацию и желание «притормозить». Многие поколения люди привыкали к тому, что существуют незыблемые истины, что нужно лишь найти «правильный путь» и все «наладится». И хотя никогда ничего не налаживалось, исходя из единого «правильного пути», эта идея внушала надежду на стабильность, а также служила основой массового гипноза, который гласил: «если так делают остальные, значит это правильно». А что же случится, как вы думаете, когда ваше личное мнение станет первостепенным по важности? Более того, едва вы прислушаетесь к себе, как начнете ясно различать разные вероятности событий, новые возможности и собственную уникальность.





Что лежит в основе вибраций ноября?





Наслоение реальностей — это простое эволюционное смещение в работе ума. Линейное ускорение переживаемых событий, происходящее в последние десятилетия привело к тому, что люди начинают осознавать информацию сразу в нескольких плоскостях. Если проще, то вы начинаете получать прямые ответы на вопросы «что же происходит?». А суть таковых ответов — это не одна главная истина на всех, а одновременное существование множества независимых взглядов. Более того — это понимание собственной свободы.





Раньше бытовали идеи, что крепкие границы спасают от войны, больший объем работы приносит больший достаток, победа над врагами означает процветание… Но, оказалось, что никакие догмы не гарантируют счастливый завтрашний день. Сейчас приходит массовое понимание, что все эти догмы могли существовать исключительно в умах, а не сами по себе.





Каким образом использовать вибрации ноября с пользой для себя?





Во-первых, когда вы увидите неоднозначность того или иного события, не впадайте в панику, но постарайтесь разглядеть в этом хороший знак — вы наблюдаете то, как ваша личная реальность начинает доминировать над общими значениями.





Во-вторых, постарайтесь разглядеть в событии что-то полезное для себя. Если этого не будет в первом приближении, то таковое намерение само по себе уже создаст пользу — очень скоро вы увидите, что событие разворачивается совершенно под другим углом. Иными словами, вы фактически создадите иную реальность прямо в «режиме онлайн».





В-третьих, фиксируйте свои Творения, особенно те, которые преобразовали нечто «плохое» в весьма «полезное» - как всегда подобная фиксация будет упрощать для вас материализацию желаемого.





И последнее, осознайте для себя перспективы — ведь это не просто отклонения от нормы — это формирование новых правил «игры», в которой всё постепенно разворачивается в непрерывное созидание реальности по собственному выбору.





Конечно, это, если вы предпочитаете питаться с собственной кухни любимыми блюдами, а не есть подогретые стандартные обеды в общественной столовке. Ну, выбор-то за вами...

Nenobriedusi personība kritizē, nobriedusi – dara

Ir viens vienīgais iemesls, lai pārtrauktu attiecības un aizietu no darba – personības izaugsmes neiespējamība šajos apstākļos.
Neviens nevienu nepamet, vienkārši kāds aiziet pa priekšu. Tas, kurš atpalika uzskata, ka viņu pameta..
Spēja mīlēt un labi pārciest vientulību ir dvēseliskā brieduma pazīme. Vislabāko mēs izdarām tad, kad esam vieni.
...
Es nezinu ceļu uz veiksmi. Bet zinu ceļu uz neveiksmi – tā ir vēlme PATIKT visiem.
Gribi zināt savu galveno ienaidnieku? Paskaties spogulī. Tiksi ar to galā – pārējie ienaidnieki aizmuks..
Depresija cilvēkam dota tāpēc, lai viņš beidzot DOMĀT PAR SEVI.
Ja cilvēks neko labu nevar pateikt par sevi, bet ļoti gribas kaut ko pateikt..viņš sāk sliktu runāt par citiem.
Nedzenies pēc Laimes, bet atrodi to vietu, kur tā dzīvo. Un laime pati tevi atradīs.
Varu tev pateikt priekšā, kur tā dzīvo – tas esi tu pats. Bet ceļš pie tās – maksimāla visu SAVU SPĒJU ATTĪSTĪŠANA.

Laime tas ir pareizi organizētas darbības “blakusprodukts”.

Nenobriedusi personība kritizē, nobriedusi – dara
https://gintafiliasolis.wordpress.com/2016/10/30/nenobriedusi-personiba-kritize-nobriedusi-dara/

Mihails Ļitvaks ir viens no šī laika atzītākajiem pasaules līmeņa psihologiem un ārstiem-psihoterapeitiem. Viņš izstrādāja un pirmais sāka pielietot praksē konfliktu risināšanas metodi “psiholoģiskais aikido”. Galvenais šīs koncepcijas mērķis ir iemācīties saprast sevi un cilvēkus. Šajā rakstā izlasīsiet 20 viņa padomus, kas ļaus atrisināt daudzus dzīves svarīgos jautājumus.
  1. Neviens nevienu nepamet, vienkārši kāds aiziet pa priekšu. Tas, kurš atpalika uzskata, ka viņu pameta.
  2. Grauz zinātnes granītu nevis sava tuvākā rīkli, ja jau tik ļoti gribas kaut ko grauzt.
  3. Depresija cilvēkam dota tāpēc, lai viņš beidzot padomātu par sevi.
  4. Ja cilvēks neko labu nevar pateikt par sevi, bet ļoti gribas kaut ko pateikt, viņš sāk sliktu runāt par citiem.
  5. Ja tu par sevi domā labu, tad kāpēc tev vajag, lai vēl kāds par tevi domātu labu?
  6. Dari, ko vēlies un neprasi atļauju. Ja nu pēkšņi tev atsaka.
  7. Labāk komunicēt ar labu grāmatu, nekā ar tukšu cilvēku.
  8. Spēja mīlēt un labi pārciest vientulību ir dvēseliskā brieduma pazīme. Vislabāko mēs izdarām tad, kad esam vieni.
  9. Es nezinu ceļu uz veiksmi. Bet zinu ceļu uz neveiksmi – tā ir vēlme patikt visiem.
  10. Nav vīriešu un sieviešu loģikas, ir prasme vai neprasme gudri domāt.
  11. Gribi zināt savu galveno ienaidnieku? Paskaties spogulī. Tiksi ar to galā – pārējie aizmuks.
  12. Ar draugiem runāt ir jauki, ar ienaidniekiem – vērtīgi.
  13. Ir viens vienīgais iemesls, lai pārtrauktu attiecības un aizietu no darba – personības izaugsmes neiespējamība šajos apstākļos.
  14. Nenobriedusi personība bieži zin, bet neprot. Nobriedusi, ne tikai zin, bet arī prot. Tāpēc nenobriedusi personība kritizē, bet nobriedusi – dara.
  15. Dalies ar saviem draugiem un ienaidniekiem tikai priekā. Draugs priecāsies, ienaidnieks – bēdāsies.
  16. Nedzenies pēc laimes, bet atrodi to vietu, kur tā dzīvo. Un laime pati tevi atradīs. Varu tev pateikt priekšā, kur tā dzīvo – tas esi tu pats. Bet ceļš pie tās – maksimāla visu savu spēju attīstīšana.
  17. Laime tas ir pareizi organizētas darbības “blakusprodukts”.
  18. Ja tu kādam gribi ko pierādīt – tātad dzīvo tā cilvēka dēļ, kuram vēlies to pierādīt. Ja tu dzīvo sevis dēļ, tad nav vajadzības nevienam neko pierādīt.
  19. Sapņi ir mūsu spēju balsis. Es, lūk, nesapņoju par to, lai dziedātu operā – man nav ne tādas balss, ne – dzirdes. Ja sapņotu par to, tad šo sapni sildītu manas spējas. Sekojoši, noteikti būtu centies nokļūt operā. Vienkārši ir jāpadomā, kā šo sapni piepildīt. Te galvenais ir nesteigties, tad tas sanāks diezgan ātri. Labi, ja cilvēks par sevi var pateikt sekojošo: “Es tikai ar to vien nodarbojos, kā cenšos realizēt savus sapņus.”
  20.  Esi veiksmīgs – pāries visi aizvainojumi.
Avots: www.econet.ru/
Tulkoja: Ginta F

Kur slēpjas bēdu cēlonis?

Nevis “vīrs mani krāpj, tādēļ es sapņoju par citu vīru”, bet “es gribētu citu vīru, tādēļ mans vīrs mani krāpj”.. Visbiežāk tieši tā tas arī ir.
Mēs bieži jaucam cēloņus ar sekām. Mēs mainām tos vietām, un tas dod mums tādu kā miera sajūtu, kas gan ir pilnīgi bezjēdzīga un pat kaitīga.
Cēlonis vienmēr ir iekš mums, nevis kaut kur ārpusē. Apstākļi tikai SPIEŽ mums beidzot IERAUDZĪT PROBLĒMU iemeslu iekšā mūsos. Bet mēs ignorējam visas zīmes..un dabūjam pa galvu arvien stiprāk....
Īstenībā mēs visi vēlamies būt LAIMĪGI, lai mūs mīlētu un saprastu. Bet kāda tad kāpēc mēs cenšamies nonākt ziemeļpolā, virzoties pa ekvatoru...!?
Kādēļ skujkokā meklējam arbūzus..!?
Kādēļ adoptējam suni, sapņodami katru rītu saņemt svaigu pienu...!?

Varbūt der saprast, ka visa notiekošā iemesls slēpjas iekšā mūsos?
Cēlonis vienmēr ir IEKŠĀ. Tas nevar būt ĀRPUSĒ.
Ārpusē ir tikai tā atspulgs un sekas.

Lai izmainītu savu dzīvi un tās notikumus, jāsāk ar iekšu. AR SEVI.
Citādāk nevar būt, lai kā arī mēs gribētu iedzert burvju tableti..kas mainītu visu mūsu dzīvi vienā mirklī..

Kur slēpjas bēdu cēlonis?

http://www.veduvieda.lv/kur-slepjas-bedu-celonis/

Mēs bieži jaucam cēloņus ar sekām. Mēs mainām tos vietām, un tas dod mums tādu kā miera sajūtu, kas gan ir pilnīgi bezjēdzīga un pat kaitīga.
Ļaunie komentētāji sociālos tīklos raksta, redz, ‘dzīve ir skarba, tādēļ es ļauna’. Pašapmāns tas ir tādēļ, ka patiesībā tam būtu jāskan tā: ‘es esmu ļauna, un tādēļ dzīve ir skarba’. Ja pati būtu labāka, tad arī dzīve būtu citāda.
Vēl mēs sakām ‘vīrs – āzis un tirāns, tādēļ es viņu neklausu’. Bet nē – ‘es viņu neklausu, un tādēļ viņš ir āzis un tirāns’. Spiests par tādu kļūt, viņam nav izvēles. Vēl viņš var aiziet prom pavisam, bet tādā gadījumā tāpat viņš būs malējais un visā vainīgais.
Es pēc sevis zinu, ka mana dzīve kļūst grūta tad, kad izpaužu ne tās labākās īpašības – skopumu, skaudību, dusmas, lepnumu un citas (jūs taču nedomājāt, ka esmu svētā? J).
Es zinu, ka dzīve mani sāpina, kad es sāpinu citus, kad esmu pārāk ieciklējusies uz sevi un savām vēlmēm.
Es zinu, ka nekas nepadodas, kad esmu nofokusējusies uz sevi un zaudēju saikni ar Augstāko sākumu, kad mani nodomi nav tīri.
Es zinu, ka pie strīdiem ģimenē noved mans egoisms, bērni neklausa, kad pārstāju klausīt vīru, vīrs spiež uz mani, kad izpaužu vīrišķās īpašības utt.
Dzīve kā spogulis rāda man, ka ir ar ko strādāt un kur tiekties. Bet vienkāršāk, protams, pateikt, redz, esmu egoiste tādēļ, ka par mani neviens nerūpējas. Tā ir kaut kā vienkāršāk, ne tik stipri sit pa ego. Bet atzīties, ka neviens nerūpējas tādēļ, ka esmu egoiste un ne par vienu tā īsti pati nerūpējos – negribu un nemāku – tas jau ir nepatīkami.
Mēs jaucam, kur ir cēlonis un kur sekas. Nevis ‘es esmu nelaimīga tāpēc, ka neesmu precējusies’, bet ‘es neesmu precējusies, jo esmu nelaimīga, un neviens nevēlas ar tādu sasieties’. Kam ir vajadzīga nelaimīga sieva, kura gan tagad, gan pēc tam meklēs iemeslus tam, lai būtu nelaimīga?
Nevis ‘es visu kačāju par brīvu, jo man nav nauda’, bet ‘man nav naudas, jo es visu kačāju par brīvu’, un, tā kā es negribu maksāt citiem par viņu darbu, arī par manu darbu neviens negrib maksāt.
Nevis ‘es sev nepatīku, jo esmu resna’, bet ‘esmu resna, jo pati sev nepatīku’ – un, ja jau es sev nepatīku, tādēļ arī ne īpaši par sevi rūpējos, ēdu to, kas pagadās, un guļu uz dīvāna, un pati sevi par to pēc tam ienīstu.
Nevis ‘viņi man besī, tādēļ es rakstu riebeklības’, bet ‘man ir vajadzība rakstīt riebeklības, tādēļ viņi visi man besī’. Kāpēc besī? Visbiežāk tādēļ, ka skauž. Un tādēļ, lai attīrītos no uzkrātām negatīvām emocijām.
Nevis ‘vīrs mani krāpj, tādēļ es sapņoju par citu vīru’, bet ‘es gribētu citu vīru, tādēļ mans vīrs mani krāpj’. Visbiežāk tieši tā tas arī ir.
Cēlonis vienmēr ir iekš mums, nevis kaut kur ārpusē. Apstākļi tikai spiež mums beidzot ieraudzīt problēmu iemeslu iekšā mūsos. Bet mēs ignorējam visas zīmes, un dabūjam pa galvu arvien stiprāk.
Būt ļaunai nav izdevīgi – var aizrīties ar pašas indi. Nav izdevīgi būs skopai – pati sevi novedīsi līdz nabadzībai – materiālai vai garīgai. Nav izdevīgi būt egoistei – tā arī neatradīsi kāroto mīlestību un rūpes.
Īstenībā mēs visi vēlamies būt laimīgi, lai mūs mīlētu un saprastu. Bet kāda tad velna pēc mēs cenšamies nonākt ziemeļpolā, virzoties pa ekvatoru? Kādēļ skujkokā meklējam arbūzus? Kādēļ adoptējam suni, sapņodami katru rītu saņemt svaigu pienu? Varbūt der saprast, ka visa notiekošā iemesls slēpjas iekšā mūsos?
Cēlonis vienmēr ir iekšā. Tas nevar būt ārpusē. Ārpusē ir tikai tā atspulgs un sekas. Lai izmainītu savu dzīvi un tās notikumus, jāsāk ar iekšu. Ar sevi. Citādāk nevar būt, lai kā arī mēs gribētu iedzert burvju tableti, kas maina visu mūsu dzīvi vienā mirklī.
Autors: Olga Vaļajeva
Tulkoja: Tīlija Klusa
Avots: http://bit.ly/2dm1aDk


Прогноз Хроник АКАШИ на НОЯБРЬ 2017

https://www.youtube.com/watch?v=j8_ZfcE9t9Y









Сообщение info » 29 окт 2017 23:29


Энергия этого месяца выглядит как перевернутый водоворот. Это похоже на небольшой водоворот на воде, но он "наоборот", энергия движется вверх. Точно так же как в водовороте, всё начинается с большого круга. Как будто вы плывете по воде, и попали в водоворот. Первое, что вы заметите, это изменение перспективы, по мере того как вы начинаете медленно поворачивать. Вот вы смотрите в одном направлении, а в следующий момент вы смотрите в другом направлении - и, прежде чем вы это осознаете это изменение, всё опять изменилось. Это будет происходить в ноябре месяце - ощущение, что вы меняете направление, прежде чем успели к нему приспособиться.

Многие люди будут чувствовать себя дезориентированными. То, что вы обычно делаете, чтобы понять куда вы движетесь, будет хуже работать. В тот момент, когда вы почувствуете что определились с направлением, всё изменится снова, и вам придется перестраиваться.
Это будет происходить в ноябре снова и снова. Это хорошо послужит вам в деле изменения ваших ежедневных ритуалов и привычек, чтобы помочь справиться с изменениями, происходящими вокруг вас. Поможет найти способы каждый день по новому смотреть на вещи.

Другое чувство, которое принесет "перевернутый" водоворот - это чувство движения вверх. Мало того, что вы приспосабливаетесь
к новой перспективе, когда крутитесь, но вы также переходите к более "высокой" точке видения, с которой сможете увидеть всё более широко. Когда у вас есть вызов на одном уровне, то он проявится и на более высоком уровне. Вы сможете увидеть свои задачи и проблемы с более "высокой" точки, чем когда-либо прежде.

Вы обнаружите, что у вас меняется - развивается ваш взгляд на мир.
Вы словно начинаете видеть дальше и глубже, чем когда-либо ранее. Увеличится ваша осознанность. Вы станете лучше чувствовать и понимать свою взаимосвязь со всем и всеми. Вы сможете предвидеть, к чему ведут ваши действия, и каких последствий можно ожидать. Замечательно иметь более высокую перспективу, потому что это дает вам более широкий взгляд и помогает принимать более разумные решения. Но это также может быть и подавляющим. У вас будет больше ощущений и информации для осознания и обработки.

Учитывая эти две динамики, вам будет важно двигаться медленно и уделять время тому, чтобы подумать о том, что происходит в вашей жизни.


Просматривайте и размышляйте о своем опыте каждый день, чтобы помочь себе прийти к более глубокой мудрости.


В этом месяце очень важно будет поменьше отвлекаться, вместо этого направлять свое внимание на ситуации, которые происходят в вашей реальной жизни.


В целом, эта энергия помогает вам стать тем, кем вы больше всего хотите быть. Тем не менее, энергия в этом месяце меняется очень быстро и могут сильно дезориентировать.








Прогноз на ноябрь 2017г.

https://www.youtube.com/watch?v=t0ciblwTitk


Ko par mūsu veselību liecina mēle

Ko par mūsu veselību liecina mēle

Vairāk lasi:
Ko par mūsu veselību liecina mēle | theBEST.lv http://thebest.lv/b/ko-par-musu-veselibu-liecina-mele/

29.10.2017 Uzstādīt diagnozi pēc mēles nav viegli, bet daži padomi palīdzēs saprast, kas notiek mūsu organismā. Mēle pasaka visu, par cilvēka veselības stāvokli, jo tā atspoguļo visus iekšējos orgānus. Pēc mēle var nolasīt visas slimības, iekaisumus un problēmas. Tā ir gremošanas orgānu spogulis. Ja veselība ir normāla, mēlei jābūt mitrai, gaiši sarkanā krāsā un ar bālganu aplikumu. Ja uz mēles ir biezs aplikumu slānis, tas liecina, ka organismā ir par daudz toksīnu. (sk. mēles karti) Dzeltens aplikums liecina, ka slikti funkcionē aknas un žultspūslis. Sarkana mēle par uzbudinātu organisma stāvokli, bet sarkani plankumi parāda, ka problēma ir konkrētā orgāna. Bieza mēle ar plankumiem norāda, ka vēdera dobumā ūdens. Resnas malas, it kā uzlocītas uz augšu – aknas un liesas problēmas. Sarkani punktiņi mēles galā nozīmē, ka sirds strādā ar pārslodzi. Tas var būt saistīts ar treknu ēdienu, stimulējošu dzērienu vai stresu. Biezs, balts vai dzeltenīgs aplikums mēles vidū, kuņģa rajonā, liecina par sliktu gremošanu. Ja šī zona izskatās pietūkusi, tas nozīmē, ka atbilstošā orgānā notiek šķidruma uzkrāšanās vai vēdera aizcietējums. Viscaur glums mēles aplikums baltā krāsā liecina par vāju barības pārstrādi, ja parādās tikai no rītiem – žultspūšļa, aknu vājums. Brūngani dzeltens aplikums –iekaisums kuņģī, izteikts šķidruma trūkums, dedzināšana. Melns aplikums ar violetu mēles sakni – sirds un asinsvadu vājums, izteikts šķidruma zudums. Mēle, kā pelējums, sēnīšveida aplikums var parādīties no antibiotiku lietošanas, par ko liecina novājinātā imūnā sistēma un straujš skābekļa trūkums, kas var izraisīt stenokardiju. Trekni, netīri brūngans aplikums var būt arī pelēkā krāsā, bet mēles malā zobveida robojums norāda par smagu infekciju, asins saindēšanos, šoku, sirds un asinsvadu vājumu.

Pietūkusi mēle un zobu nospiedumi uz mēles malām norāda, ka cēlonis meklējams resnajā zarnā, tajā iespējami uzsūkšanās traucējumi. Izmaiņas mēles viduslīnijā -tajā atspoguļojas viss mugurkauls. Mēles saknes viduslīnijā atspoguļojas muguras lejasdaļa, mēles centrā – lāpstiņu apvidus, bet gals – kakla rajonu. Atkarībā no tā, kurā mugurkaula zonā ir problēma, viduslīnija ieplaisā vai citādi izmainās. Mēle ne tikai parāda visas organisma problēmas, bet to tīrot šādiatbrīvojam to no bakteriālā aplikuma un toksīniem,pasargājam sevi no šo vielu nokļūšanas atpakaļ mūsu organismā. Turklāt tīrīšanas procesā tiek masēti mēles aktīvie punkti un receptori, stimulēta iekšējo orgānu darbība.

Vairāk lasi:
Ko par mūsu veselību liecina mēle | theBEST.lv http://thebest.lv/b/ko-par-musu-veselibu-liecina-mele/2/

Как избавиться от тревожных мыслей

https://psy-practice.com/publications/psikhicheskoe-zdorove/Kak-izbavitsya-ot-trevozhnih-misley/

«Беспокойство не устраняет завтрашних проблем, но забирает сегодняшний покой», – гласит буддийская мудрость. Все мы это понимаем, но иногда так сложно справиться с навязчивыми страхами и тревожными мыслями. Обуздать их поможет особая техника медитации и практика наблюдателя, уверен психолог и телесный терапевт Дмитрий Бергер.
 
Тревожность не появляется из ниоткуда: это некомфортное состояние мы порождаем сами. Мы страдаем от непрерывного потока мыслей, не в силах его остановить, он полностью заполняет нас.

Мы ловим тревожную мысль, повторяем ее, словно мантру: «а вдруг случится...», прокручиваем в голове тревожные сцены своего личного апокалипсиса. При этом для организма не имеет значения, реальна ли угроза или придумана. Когда мы представляем себе негативный сценарий, гормональный фон меняется. А при постоянном «прокручивании» планов сражений или отступлений мы попадаем в гормональную ловушку, вырваться из которой чем дальше, тем сложнее.

Умение прогнозировать проблемы и находить пути их решения – признак зрелости. Однако если вы ловите себя на том, что уже многократно прокрутили в голове одно и то же и испытываете стресс, значит, разум загнал вас в ловушку и вы разрушаете себя. Это состояние знакомо большинству, и, к сожалению, многие считают его нормой. Но с ним можно и нужно работать. Помочь могут медитация и практика наблюдателя.
 
Используя медитацию и практику наблюдателя, вы сможете достаточно быстро выработать новый навык
Надо понимать: мгновенного результата не будет. Эффект – это вершина пирамиды, которую мы строим с помощью этих практик. Это не таблетка, а скорее мышца, которую надо натренировать.


Как регулярные походы в спортзал приносят ожидаемые результаты, так и постоянное следование практике сделает вас более защищенными и утойчивыми в психологическом плане.

Кроме того, мы привыкли к определенным поведению и мышлению. А значит, потребуются усилия и воля, чтобы изменить восприятие. И все же, используя медитацию и практику наблюдателя, вы сможете выработать новый навык достаточно быстро: при условии регулярного выполнения упражнений первые устойчивые результаты заметны уже через 2-3 недели.
Медитация против тревожности 

Во время медитации важно максимально расслабиться. Уделите особое внимание расслаблению челюстей и языка, который участвует в «ментальной болтовне». Обязательно следите за дыханием в течение всей практики.

1. В течение дня 

Минутную базовую медитацию анапана (осознавание дыхания) можно и нужно совмещать с привычным ритмом жизни. Эту практику необходимо выполнять с открытыми глазами во время прогулки или в транспорте 5-6 раз за день. Просто наблюдайте, как воздух входит и выходит из носа. Если мысли отвлекают, мягко возвращайтесь обратно к наблюдению за прохождением воздуха. Вдох-выдох, вдох-выдох.

2. Перед сном или в моменты стресса 

Уединитесь и полностью отдайтесь процессу. Делайте вдох на 4 такта или секунды (как вам комфортнее), затем возьмите паузу на 7 тактов или секунд. Затем выдыхайте на 8 тактов или секунд. И далее по кругу. Нужно выполнить не менее 10 циклов, оптимально – в течение 10 минут.
 
Практика наблюдателя 

Для быстрого выхода из тревожного состояния и для прерывания вереницы мыслей используйте практику наблюдателя. Ее основная идея в том, чтобы выйти из потока и взглянуть на ситуацию со стороны.

Чтобы войти в состояние наблюдателя, нужно занять удобную позу, успокоиться, сделать несколько глубоких вдохов и выдохов в низ живота, направив туда внимание. Далее переключите внимание на то, как появляются и исчезают мысли. Не вмешивайтесь, просто позвольте этому происходить. В какой-то момент вы почувствуете себя зрителем, наблюдателем.

Наблюдатель присутствует внутри каждого из нас. Это часть сознания замечает все, что с нами происходит. Она ни во что не вмешивается, никак не реагирует, не оценивает, а лишь бесстрастно наблюдает происходящие события, возникающие эмоции и мысли как бы со стороны, не участвуя в них.

 
Когда вы разделяете наблюдателя и наблюдаемое: эмоции и состояния – они теряют свою силу над вами
Состояние наблюдателя – это изучение собственного состояния, отделение себя от эмоций. Когда вы разделяете наблюдателя (себя) и наблюдаемое: эмоции и состояния – они теряют свою силу над вами.

Что дает состояние наблюдателя? Во-первых, вы можете изучить ситуацию, не вовлекаясь в нее эмоционально. Это позволяет безболезненно переживать стрессовые ситуации. Во-вторых, вы учитесь трезво, без лишних эмоций принимать решения.

И, наконец, вы начинаете замечать детали и новые краски, мир начинает оживать, стереотипы и шаблоны тают, обнажая красоту реальной жизни. 
 

Привычка убегать

https://psy-practice.com/publications/psikhicheskoe-zdorove/Privichka-ubegat/

Сколько Мила себя помнила, она всегда спасалась бегством. Еще в детстве, не подготовившись к контрольной по ненавистной математике - она жаловалась на боли в животе и оставалась дома. Начав встречаться с молодыми людьми, она сначала терпела то, что ей в них не нравилось - сколько могла - а потом молча исчезала ничего не объясняя. Ей была невыносима сама мысль о возможном конфликте. В рабочем коллективе - на совещаниях и при принятии стратегических решений она молчала, и ей даже казалось, что она со всем согласна. Но через некоторое время Мила понимала, что опять терпит то, что ей не нравится и принимала решение уходить. В свои 35 лет Мила не имела семьи, была недовольна очередной работой, жаловалась на постоянную апатию и недовольство собой.

 
Привычка убегать - это защитный механизм психики, который позволяет избегать неприятных переживаний. Когда он активизируется, человек либо физически уходит из ситуации, не выдерживая напряжения, либо остается в ситуации, но делает все возможное, чтобы эмоционально в нее не включаться. 
 Как распознать избегание?

 Если человеку свойственно убегать, он будет использовать эту защиту в самых разных обстоятельствах. Как правило, в его жизни присутствует не один, а сразу несколько из предложенных ниже пунктов.

 1.
Физический уход из ситуации. Во время разговора, который затрагивает болезненные аспекты отношений, человек сразу бежит в туалет.  В терапии часто встречается ситуация сопротивления терапии. Подступившись к болезненной теме, клиент бросает ходить к психологу под каким-либо предлогом. Он не осознает, что истинная причина кроется в нежелании соприкасаться с эмоциями, с чем-то важным для него, а объясняет свой уход какими-то внешними причинами. Партнер, который хочет закончить отношения, но боится об этом сказать и просто исчезает.

 2.
Опоздания. Очень часто причиной опозданий является нежелание соприкасаться с чем-то. Новый коллектив или незнакомая ситуация в которой нужно еще адаптироваться, какие-то ритуалы в начале мероприятия, которые не очень нравятся, возможный близкий контакт с кем-то, кто неприятен. В терапевтических группах, опять же, это весьма распространенное явление. Есть напряжение и тревога, связанные с открытием в себе нового, того, что сам о себе не знал. И неизбежное столкновение с чувствами, порой весьма непростыми.

3.
Забалтывание. Многословие, использование неопределенных слов, абстракций. Когда слушаешь такого человека, возникает ощущение потери смысла и внутренний вопрос: "А что он этим хочет сказать?". Слишком много подробностей уводят от главного и позволяют не касаться болезненных тем.

 4.
Перевод разговора на другую тему. Перескакивание с темы на тему.  Человек отвечает вопросом на вопрос. Не отвечает на тот вопрос, который был задан, а модифицирует его внутри так, что сам смысл вопроса искажается.

 5.
Избегание зрительного контакта. Люди смотрят в сторону, в пол. Взгляд в глаза, как правило, рождает в людях переживания, которые для кого-то могут казаться непереносимыми. Другая модификация этого механизма - когда человек смотрит в глаза, но "не присутствует". Блокирует все свои чувства и ему становится все равно на то, что происходит. Физическая оболочка присутствует, а эмоционально он абсолютно недоступен.

 6.
Молчание. Например, женщина инициирует разговор с мужем о волнующих ее проблемах в их отношениях. Муж остается физически с ней и даже слушает ее, но ничего не говорит. Он не хочет соприкасаться с теми чувствами, которые вызывают в нем слова жены и закрывается. Когда между супругами накопилось много чувств, но очень страшно открыть этот "ящик Пандоры", проще свести все взаимодействие к бытовым вопросам типа: "Передай, пожалуйста, соль". А по-настоящему важные вопросы замалчиваются. При этом каждый из супругов накапливает напряжение внутри.

7.
Наличие тайн и секретов. Невозможность поделиться какой-то стыдной информацией. В некоторых семьях есть запретные темы о которых не говорят. Например, о войне, тяжелых испытаниях, которые выпали на долю старшего поколения, о чувствах, о любви, о сексе. Человек, живущий в такой атмосфере внутри чувствует себя одиноко. Он вынужден расщеплять себя на две части. Ту, которую можно (и безопасно) проявлять и ту, которую нужно скрывать ото всех. И даже с самыми близкими людьми нельзя поделиться. О принятии, доверии и искренности в таких семьях говорить не приходится.

8.
Уход в гаджеты. Чтобы не соприкасаться с неприятными чувствами, люди уходят в виртуальное пространство.  Со стороны такое поведение считывается как: "Мне скучно и неинтересно то, что здесь происходит". И может рождать ответное охлаждение или даже агрессию.

9.
Смещение адресата. Механизм избегания не позволяет человеку напрямую прояснять ситуацию с тем, кто вызывает чувства. Женщина жалуется подруге на мужа вместо того, чтобы напрямую сказать ему о том, что ее обижает в его поведении. Рассказать подруге безопаснее - нет риска столкновения с ответными чувствами мужа. И эмоции частично выходят и напряжение спадает. Но такой способ снятия напряжения не решает саму проблему. Максимум, подруга может посоветовать какой-то способ реагирования на поведение мужа, сделав того объектом воздействия, а не равноправным партнером.

 10.
Откладывание на потом, прокрастинация. Избегание выполнения взятых обязательств, столкновения с возможными трудностями.

11.
Зависимости: алкогольная, пищевая, шопоголизм, игромания. Если есть какое-то переживание или дефицит, и нет возможности удовлетворить его напрямую. И человек выбирает косвенный способ через зависимость. В любой зависимости есть элемент избегания.

12.
Уход в болезнь. Например, накануне дня Рождения жены, в который она хочет к себе особого внимания, муж заболевает.

 13.
Нарушение договоренностей. С этим проявлением избегания рука об руку идет неумение говорить "нет". Которое чаще всего проистекает из незнания себя. Человек соглашается на что-то под влиянием момента или чтобы "не обидеть". А потом, по прошествии времени, понимает, что ему эти договоренности не подходят. Вместо того, чтобы передоговориться или прямо об этом сказать, он предпочитает "исчезнуть".

 14. Крайнее проявление -
суицид, как способ избегания тяжелых чувств и ситуаций.

 

Что делать, если вы обнаружили в себе механизм избегания?

Важно увидеть все плюсы и минусы его наличия. Несомненна важность этой защиты в том, что когда-то в детстве она была найдена ребенком, и помогла ему выжить. Там и тогда, возможно, это был единственный доступный ребенку способ как-то изменять ситуацию опасности или дискомфорта. Но времена поменялись, и у взрослого человека гораздо больше возможностей влиять на свою жизнь. А привычный механизм избегания заставляет его отказываться и уходить там, где он может преобразовать и сделать ситуацию более комфортной или полезной для себя.

Упущенные возможности, разрушенные отношения, сложности в карьере и прочих достижениях, страх контактов с другими и "спускание на тормозах" конфликтов, в результате - низкое удовлетворение жизнью и много сожаления о том, что не сложилось.


Первый шаг - это признание самому себе, что привычка убегать - не всегда самое лучшее решение. Иногда стоит остаться и посмотреть, что из этого получится.

Можно наблюдать, как именно нарастает тревога, и появляется желание бежать. Наблюдать, но не действовать привычно. Наблюдать и оставаться.

Потом можно решиться на эксперименты. Попробовать сознательно сделать то, от чего раньше вы убегали. Сохранить контакт глаз чуть дольше обычного. Сказать "мне это не подходит" вместо того, чтобы привычно согласиться выполнить чью-то просьбу. Поговорить с любимым о том, что для вас по-настоящему важно. Или рассказать кому-то то, "о чем нельзя рассказывать".


Вы можете вернуть себе контроль над своими поступками вместо автоматического избегания, если отделите этот механизм защиты от себя самого. В любой ситуации у вас есть выбор - привычно выйти из контакта или пойти на риск и попробовать новый способ действия. Это не исключает возможность выйти из ситуации тогда, когда этот выход действительно будет оправдан. И принесет больше пользы не только в тактическом, но и в стратегическом плане. 






Теги: психологические защиты

Break the Grip of Past Lovers

http://www.dailyom.com/cgi-bin/courses/courseoverview.cgi?cid=302&aff=92&cur=eur&ad=2017103015&img=36

By Jumana Sophia

42,001 people have taken this course

When we as women open our bodies to another, we open not only to power and love, but to incredible vulnerability and to whatever else is moving either inside of our partners, or between us in the relationship. Regardless of your past choices, how much healing you've done, and whether or not you're in a relationship now, you almost certainly find yourself navigating a host of issues because you STILL CARRY the residual impact of perhaps many past lovers. By the end of this course, you will have gratefully and gracefully put past lovers where they belong - clearly out of you and on their own path - so that you can travel freely forward on yours.

We will begin by strengthening, nourishing and clarifying, then we will start working with some of the more challenging energies - past lovers, betrayal, power loss, regret, and so forth. After strengthening and clearing, we will complete our journey together by re-establishing boundaries, and filling your cup, so that you complete these 21 days as a stronger, clearer, and more fully radiant you than you are right now. If you gift yourself the time to commit to yourself through this journey, you will complete this course with more feminine magnetism, sensual receptivity, personal power, and emotional balance than ever before.
By taking this journey you will:

  • Clear and cleanse the residual impact of past lovers
  • Reclaim personal power from dysfunctional relationships
  • Restore an uncompromising self-respect and depth of understanding for your feminine essence
  • Re-establish your own sexual sovereignty
  • Come to celebrate all the things about yourself as a woman and as a lover that you used to view with criticism
  • Prepare to either receive a new lover or your current lover with greater emotional intimacy, more expansive and present sexuality, deeper trust and love
    Clear residual patterns
    As we encounter situations of intimacy and sexuality that leave us feeling shamed for our "dependency" or emotional needs, empty, alone, or betrayed, we often gradually relinquish our underlying wisdom, our underlying needs - authentic and sacred and important needs.
    You may wonder (and/or unconsciously beat yourself up about):
  • WHY does a relationship that's "over" still influence me so much?
  • WHY can't I just "be in the moment" and trust - why do I stumble over the residual emotions and memories of betrayals, abandonments, abuse, or unrequited love?
  • WHY can't I be fully present sexually or emotionally with my current partner?
  • WHY can't I find my soul mate?
  • WHY am I almost embarrassingly re-creating the same disappointing, sometimes devastating sexual/emotional patterns over and again?
  • And WHY, after all the empowerment coaching, talk therapy, chats with girlfriends, and meditation in the world can't I seem to resolve these relationships once and for all, and MOVE ON?
    Clearing past lovers and the residual impact/underlying patterns within yourself will bring you back full circle to your truth, your strength, your integrity, and most importantly your ability to self-advocate, to know yourself well and to stand behind yourself no matter what.
    Transform toxic experiences
    We are working on the premise that even though it's an extremely untapped or repressed capacity in most women, we were created subtly and energetically with unparalleled capacities for transmutation of what may be out of balance or toxic to us.
    You may find that as a result of experiencing:
  • Betrayal
  • Abuse
  • Domination Power Struggles
  • Sexual/Emotional Insensitivity
  • Physical/Emotional Abandonment
  • Violation of Trust
    You have internalized:
  • Low self-esteem, low self-respect
  • Mistrust in the world, sex, or men
  • Insecurity
  • An Inability to trust YOURSELF to make good choices
  • A sense of failure or futility
  • Denial/denigration of your emotional needs and deepest desires in lovership
  • Either sexual stagnancy (you have become cut off from your own sexual vitality) or a tendency to ignore your own healthy sexual boundaries (you give yourself away)

  • Regardless of what we face in life, if we are empowered enough to really understand our inherent energetic capacities as women, we can ALWAYS transform a toxic experience into energy or resource that sustains and strengthens us. And I mean no matter how awful or toxic. Our capacities are unlimited.


    Reclaim your feminine essence
    Yes, this course is about clearing past lovers, but this is also a process of strengthening and attuning you so that you can actually do that. The first step is to help bring you back home, back into residency in your woman's body, your sexuality, and your feminine essence. Your woman's body as it was created to be, is a magnificent, subtle, and beautiful LIVING TEMPLE.
    It thrives and responds with great grace to:
  • Devotion
  • Respect
  • Sensitivity
  • Your own loving, consciously directed attention and care
    Each day there will be a feminine essence key of the day. This is literally a KEY that will unlock an aspect of YOUR FEMININE ESSENCE. It will be an often overlooked, misunderstood, or just generally unknown truth about the power of the feminine essence, which lives in you, and which created this miraculous woman's body you call home.


    Actual course participants share their experiences

    "This is the most powerful and life changing course I've taken. The meditations are beautiful and cleansing." - Neelu
    "WOW. This is exactly what my mind/body/soul needs right now and the written and audio messages are really well done! I've done a zillion different courses, studies, practices and never felt the synchronicity that I have with this one. Thank you, Jumana! Your intuition is amazing!" - Maile
    "I LOVE this course. It's opened up so much for me. Womb wisdom is a new area for me and I am ravenous to learn and do more." - Kerri
    "Jumana, thank you so much for this course. Your meditations are helping my heal from a painful end to a relationship, I love them. I am getting in touch with feelings and places I never knew were within me and I feel a new strength and appreciation of who I am." - Judy
    "This course I feel has been transformative in a myriad of levels in my personal and professional life. I feel the shift and its a very positive one." - Terr
    "I love this class...I never take time for meditation, even though I know the benefits. This class not only makes me focus on it...but I feel like I am truly getting in touch with my body!" - Rita
    "Thank you for helping me put words to what I've been seeking; and helping me Break the Spell! I feel a new shift in me. I think I love you...thank you for the encouragement to be myself, and for reminding me of who I am and want to continue to nourish. " - Sonya
    "I LOVE Jumana's work! It is soooo powerful!!! I took this course last summer and 2 days after I completed it, I got pregnant!!!" - Vivian
    "This is a powerful course and it is helping me to heal." - Carmen
    "I think this course is transformative. I feel changed and more grounded." - Katie

    About Jumana Sophia
    Jumana Sophia is founder of Woman As Temple, a deep feminine mystery school that resurrects esoteric and ancient women's mystery practices into contemporary, digestible, and accessible sacred self-care practices for women of today's world. Co-director of the Goddess Temple of Ashland, a sanctuary for the divine feminine in Ashland, Oregon (US), she is an ordained minister, ordained priestess, temple dancer, mentor and healer. For almost two decades, she has been a devoted student of the healing arts and particularly the spiritual traditions of sufism and the Woman as temple. Apprenticed at Harbin Hot Springs in the water healing arts, she has spent a decade in apprenticeship to the Water (revered in every tradition as an physical embodiment of the feminine essence) through Watsu and waterdance, and now directs AquaMystica, a church devoted to the healing power of waters.

    How Does It Work?

    Starting today, you will receive a new lesson every day for 3 weeks (total of 21 lessons). Each lesson is yours to keep and you'll be able to refer back to it whenever you want. And if you miss a lesson or are too busy to get to it that day, each lesson will conveniently remain in your account so you won't have to search for it when you're ready to get back to it.

    Free Gift

    As a free gift, when you sign up for this course, you will also receive the award-winning DailyOM inspiration newsletter which gives you daily inspirational thoughts for a happy, healthy and fulfilling day. We will also let you know about other courses and offers from DailyOM and Jumana Sophia that we think you might be interested in.